Pompa na powietrze

Moc 11,5 kW, sprężarki Hitachi, japońska technologia, automatyka i sterowanie z krzywą grzania i priorytetem ciepłej wody.

Pompę można zastosować do:

  1. ogrzewania domów, zapotrzebowanie na ciepło do 11,5 kW – urządzenie wyposażone w inwerter i sprężarkę o zmiennej wydajności. Doskonale nadaje się do współpracy z kotłami opalanymi olejem opałowym lub gazem płynnym. To rozwiązanie pozwala znacznie obniżyć koszty ogrzewania domów ogrzewanych kotłami olejowymi, gazem płynnym lub elektrycznie.
  2. ogrzewania ciepłej wody wszędzie tam gdzie jest duże zapotrzebowanie na ciepłą wodę ( kuchnie, restauracje, puby, hotele, domy wczasowe)
  3. Pompa powietrza może być tak zamontowana aby odbierała ciepło w pomieszczeniach gdzie jest gorąco - można schłodzić tak temperaturę w danym lokalu o 5°C - w takim wypadku za cenę dużo niższą od standardowych urządzeń można ogrzać wodę i ochłodzić lokal.
    • wydajność pompy rośnie 3 razy
    • zyskujemy więcej ciepłej wody
    • schładzamy lokal stosując klimakonwektory

OPIS URZĄDZENIA

Powietrzna pompa ciepła działa na zasadzie pozyskania energii o otaczającego powietrza.
Jako nowy rodzaj ogrzewania wody, pompa ciepła jest rewelacyjnie energooszczędna, przyjazna środowisku i niezależnie od pogody będzie działać efektywnie.
Dzięki zastosowaniu nowej generacji sprężarek o zmiennej wydajności mamy do dyspozycji dalsze udoskonalenie w dziedzinie techniki grzewczej.
Powietrzne pompy ciepła są bardzo efektywne, zgodnie z teorią obiegu Carnot’a: wciągane ciepłe powietrze z otoczenia do wymiennika z chłodzącym czynnikiem który zamienia go w fizyczne i chemiczne ciepło ogrzewające wodę w następnym wymienniku do temperatury 55°C. Ciepło oddane do wody jest o wiele większe niż z ogrzewania elektrycznego, nawet o 3~3.5 razy (COP=3.5). Precyzyjne kontrolowanie temperatury wewnętrznej lokalu.